top of page
Skyline New York

מאמרים

כאן ננסה לתת לכם כמה שיותר מידע על השקעות נדל"ן בארה"ב ועל השקעות נדל"ן בכלל.  אנחנו מאמינים שעל מנת להשקיע בלב שקט כל אחד צריך להכיר ולו במעט את הדברים החשובים הנוגעים להשקעות נדל"ן, בעמוד הזה תוכלו למצוא כתבות עומק על נושאים גדולים, וכן מבזקים עדכניים על אקטואליה כלכלית. בואו להרוויח ידע!

השקעת נדל"ן בארה"ב זה לא איקאה - אל תנסו לבד!

שוק הנדל"ן בארה"ב מושך אליו לא מעט ישראלים ודי בצדק.

אפשרויות לרכישת נכסים במחירים נמוכים באזורי ביקוש בשילוב עם עוצמה קפיטליסטית כלכלית הפכו את השקעות הנדל"ן בארה"ב למאוד פופולריים בקרב המשקיע הישראלי.

אבל האם הכול באמת עד כדי כך פשוט?


כמובן שלא!

כמו בכל תחום, כך גם בהשקעות נדל"ן בארה"ב אין שום קיצורי דרך או קסמים שמובילים להצלחה אלא רק מקצועיות, ניסיון והמון עבודה קשה!

ובכל זאת לא מעט ישראלים מנסים קיצורי דרך להצלחה "ולעשות את המכה" ומסכנים את כספם בהרפתקאות לא אחראיות. לטובת אותם הרפתקנים ריכזנו את 5 סיבות (מתוך עשרות) למה נכון לעבוד עם מקצוענים!1. כמו בכל עסקת נדל"ן המיקום קובע הכל!

נאמר והיה מגיע אליכם אדם ובידו הצעה מפתה להשקעת נדל"ן מדהימה בישראל. אנו יכולים להניח שתגובתכם הראשונית תהייה- איפה בישראל?

ונניח שאותו אדם יורד לסוף דעתכם ונותן עוד פרטים "להצעה המפתה" ומציין בפניכם שמדובר בהשקעה מדהימה בעיר הגדולה והרווחית ביותר בישראל- תל אביב!

אנו עדיין מאמינים שלא הייתם מרפים וממשיכים לנסות ולדלות פרטים על אזור בת אביב? באיזה שכונה מדובר?

ברור לחלוטין נכון?

זה משום שכל מי גדל והעביר את רוב חייו בישראל ומבין כי לכל מחוז, עיר, שכונה ורחוב יש מאפיינים שונים, עלויות שונות, קהל יעד שונה והזדמנויות וסיכונים שונים.

כך בדיוק עובד גם השוק האמריקאי רק בענק ועם דגשים שונים.

על הנייר שוק הנדל"ן האמריקאי נראה מדהים, כלכלי ורווחי אך לעיתים לא מתיישב בדיוק עם המציאות.

לכן כשאתם בוחנים לבצע השקעת נדל"ן במדינה, עיר, שכונה ואפילו רחוב בארה"ב כדאי שילווה אתכם מישהו שגר שם ומכיר היטב את השטח!


2. אין חדש תחת השמש אבל הזדמנויות יש!

מאז התאוששות שוק הנדל"ן האמריקאי זרמו אליו המוני משקיעים מכל העולם ולכן צריך וכדאי לקחת כל "מציאה" בערבון מוגבל.

יש המון הזדמנויות מדהימות אבל, מנסיון של שנים בתחום, אף אחת מהן לא מגיעה כי מישהו סיפר לכם אלא רק בזכות עבודת מחקר מעמיק, חיפוש נרחב, חישוב עמוק וביצוע נחוש!


3. אם אתה יורק על הבירוקרטיה האמריקאית היא נרטבת אם היא יורקת עלייך אתה טובע!

ישראלים אוהבים לעגל פינות ואמריקאים אוהבים להילחם במעגלים.

בארצות הברית יש 50 מדינות ולכל מדינה יש את מערכת המשפט שלה, החוקים והנהלים שלה, וטיפ קטן התירוץ לא ידעתי אף פעם לא עובד.

זה לא אומר שאין או שאי אפשר למצוא דרכים להטבות ולהקלות אך הדרך להגיע לאותן הקלות והטבות מצריכה היכרות טובה ועמוקה של כל התהליך הבירוקרטי כמו: רישומי מקרקעין, תקנות מיסוי, מערכות אכיפה ועוד.

במידה ובכל זאת לא הקשבתם והחלטתם לנסות לעגל פינות בירוקרטיות, תדעו שבארה"ב עושים עיניין מנושאים שבישראל נתפסים קטנים ואתם יכולים גם לאבד את הנכס! ראו הוזהרתם.


4. בעל הבית השתגע- הדירה חייבת להגיע קומפלט כולל מוצרים ותיקונים

תפקיד בעל הדירה בישראל מאוד פשוט- הוא צריך לספק דירה וכל השאר על השוכר.

בארה"ב זה גם מאוד פשוט- השוכר צריך להיכנס לדירה והכל על בעל הדירה: מוצרי חשמל, ריהוט תיקונים וכו'.

מניסיון אנו לא מאחלים לאף אחד מכם לקבל שיחת טלפון באמצע הלילה על מזגן מקולקל, כי באותה השנייה שעניתם לשיחת הטלפון כדאי שתגיד יפה שלום למספר לא מבוטל של חודשי תשואה!

ונאמר ששלחתם טכנאי לטיפול בתקלה אך לא בדקתם את איכותו הפסדתם כפליים!

פעם ראשונה שילמתם לטכנאי לא מקצועי, פעם שנייה השוכר יהיה מתוסכל ובמקרה עם הגרוע יעזוב את הבית ואתם תצטרכו להמתין עד למציאת שוכר חדש.


5. מישהו מכם פגש לאחרונה טרמיט או נרטב לאחרונה מסופת הוריקן?

לפני שאתם משקיעים בנדל"ן בארצות הברית אתם חייבים לשכוח את כל מה שאתם מכירים ויודעים על סכנות למבנה ממפגעי מזג אויר או מכל דבר אחר משום שבארצות הברית זה מקבל משמעות אחרת.

סופות הוריקן, סופות שלגים, גשמים מטורפים בשילוב עם מבני עץ וסכנות של טרמיטים מצריכים את בעלי הנכסים בארצות הברית להיות תמיד מוכנים ולא פחות חשוב מבוטחים. אל תכנסו לאף השקעה לפני שאתם מבינים את כל הסכנות האפשריות, אם בישראל יש סכנה לרטיבות או במקרה הגרוע להצפה בבית בארה"ב יש סכנה לאובדן בית!


אז זה לא פשוט כמו שאתם חושבים נכון? זו בדיוק הסיבה שעל ניהול הנכסים אנחנו לעולם לא חוסכים!

לנהל נכסים והשקעות זה מקצוע קשה, זה דורש לאתר את הנכסים והמציאות הטובות ביותר, לדאוג לשיפוץ הנכס, לקנייה והתקנה של מוצרי החשמל, למצוא שוכרים ראויים ואמינים, לתת מענה לתקלות ובעיות בשוטף, לגבות שכר דירה ולדאוג למכירת הנכס ברווח ראוי וטוב בעתיד.

לכן בכל אזור השקעה שלנו אנו מציבים צוות ניהול בכיר, עם עשרות שנות ניסיון המתגוררים במקום ומכירים אותו עד לפרטים הכי קטנים כמו: מיהם אנשי מקצוע המומלצים, מה טיב החינוך בכל אזור, מהם מקומות ואפשרויות התעסוקה, איך מתמודדים עם כאב הראש של תהליכי הבירוקרטיה, מה הקרבה לרשויות האכיפה ועוד. וזאת כדי לתת מענה הכי טוב ונכון לכל בעיה שתצוץ (ותצוץ) וכמובן לדאוג שההשקעות שלנו ימשיכו להיות מוצלחות ורווחיות.

אז תזכרו להשקיע ולנהל נכס זה לא איקאה זה דורש מיומנות של נגר פרטי!

חברת Keynvestments בניהול אלירן סימוני התחילה את השקעותיה בארה"ב בשנת 2010 ומנהלת מעל ל 300 נכסים במודל של קבוצות השקעה.


Σχόλια


bottom of page